Ne İşe Yarar: Ağ Tap’ları, ağınızı izlemek ve güvenliğini sağlamak için gerekli olan tüm ağ trafiğine %100 sürekli erişim sağlar. Üstelik bu işlem, pahalı darboğazlar veya hata noktaları oluşturmadan yapılır. Araç değişiklikleri ağ kesintisi olmadan yapılabilir.

Neden Ixia: En geniş tap yelpazesi, kısa teslim süreleri, olağanüstü MTBF, küresel dağıtım, sınıfının en iyisi dünya çapında Destek

Bu Tablo Nasıl Kullanılır: 1. SÜTUN konnektör türünü (LC veya MTP), fiber modunu (Multi Mode (“MM”) veya Single Mode (“SM”)) ve fiber özelliğini (LR, SR, vb.) sağlar. 2. SÜTUN ağ hızını ve fiber çapını sağlar. 3-7. SÜTUNLAR her Bölme Oranı için Parça Numaraları sağlar.

Faydalı Linkler:

Family Connector FiberSpeed/ Wavelength/ Fiber Diameter50/50 Split Part#/ Insertion Loss60/40 Split Part#/ Insertion Loss70/30 Split Part#/ Insertion Loss80/20 Split Part#/ Insertion Loss90/10 Split Part#/ Insertion Loss
FlexTap LC SM LRAll speeds to 400G 1260-1340nm, 1550nm 8.5µmTP-100-LR-85-50 3.7dB/3.7dBTP-100-LR-85-60 2.8dB/4.8dBTP-100-LR-85-70 2.0dB/6.1dBTP-100-LR-85-80 1.3dB/8.0dBTP-100-LR-85-90 0.8dB/12.0dB
PatchTap LC SM LRAll speeds to 400G 1260-1340nm, 1550nm 8.5µmTPPCH-100-LR-85-50 3.8dB/3.8dBTPPCH-100-LR-85-60 2.8dB/4.8dBTPPCH-100-LR-85-70 2.3dB/6.6dB--
FlexTap LC VHD SM LR/LXAll speeds to 400G 1260-1340nm, 1550nm 8.5µmTPVHD-100-LR-85-50 3.7dB/3.7dBTPVHD-100-LR-85-60 2.8dB/4.8dBTPVHD-100-LR-85-70 2.0dB/6.1dB--
FlexTap LC Secure+ SM LRAll speeds to 400G 1260-1340nm, 1550nm 8.5µmTPS-100-LR-85-50 3.7dB/3.7dB----
FLEX TAP MTP PSM4 SM LRAll speeds to 400G 1260-1340nm, 1550nm 8.5µm-TP-PSM4-85-70-MTP 2.6dB/6.4dB---
FlexTap LC MM SX1G 50µmTP-1-SX-50-50 4.5dB/4.5dBTP-1-SX-50-60 3.1dB/5.1dBTP-1-SX-50-70 2.4dB/6.3dBTP-1-SX-50-80 1.8dB/8.1dBTP-1-SX-50-90 1.3dB/11.5dB
FlexTap LC MM SR50/25G/10G/1G 810-890nm, 50µmTPX-10-SR-50-50 3.9dB/3.9dBTPX-10-SR-50-60 2.8dB/4.8dBTPX-10-SR-50-70 2.2dB/6.1dB--
PatchTap LC MM SR25G/10G/1G 810-890nm, 50µmTPPCH-10-SR-50-50 3.9dB/3.9dB-TPPCH-10-SR-50-70 2.2dB/6.1dB--
FlexTap LC VHD MM SR/SX50/25G/10G/1G 810-890nm, 50µmTPVHD-10-SR-50-50 3.9dB/3.9dB-TPVHD-10-SR-50-70 2.2dB/6.1dB--
FlexTap LC BIDI MM SR100G/40G 832-918nm, 50µmTPX-40-SR-50-50-BD 4.1dB/4.1dB----
FlexTap LC MM MR440G/25G/10G 1260-1360nm, 50µmTPX-40-SR-50-50-MR4 3.7dB/3.7dB--TPX-40-SR-50-80 2.6dB/6.6dB-
FlexTap MTP MM SR4100G/40G/x25/4x10G 810-890nm, 50µmTPX-40-SR-50-70-MTP 4.4dB/4.4dB-TPX-40-SR-50-70-MTP 2.6dB/6.6dB--
FlexTap MTP MM SR10100G/40G/12x10G 50µmTPX-100-SR-50-50-MTP 4.4dB/4.4dB-TPX-100-SR-50-70-MTP 2.6dB/6.6dB--

Bypass Switch’in İşlevi:

Bypass switch’ler, inline güvenlik ve izleme cihazları için yedek koruma sağlayan inline cihazlardır. Inline araçlar arızalandığında, bypass switch’ler ağ trafiğini otomatik olarak yönlendirir, böylece arızalı cihazdan geçmek yerine etrafından dolaşır. Bypass switch’ler genellikle güvenlik araçlarının arızalarını tespit etmek için kalp atışları ve elektrik kesintisi durumlarında çalışmaya devam etmek için güç kesintisi korumasına sahiptir.

Neden Ixia:

  • Harici bypass mimarisi
  • Önceden yapılandırılmış kalp atışları
  • Yedekli veya seri aktif araç desteği
  • IFC ile merkezi yönetim
  • Karmaşık topolojilerin hızlı dağıtımı için birinci sınıf GUI arayüzü
  • En yüksek yoğunluk (VHD)
  • İki yönetim portuna sahip tek bypass (DUO)

Faydalı Terimler:

  • Harici bypass switch, araç arızası durumunda ağınızı güvende tutan özel üretim donanımdır. Bazı güvenlik araçları dahili bypass switch’lerle birlikte gelir, ancak dahili switch’ler, servis bakımı için aracı devre dışı bırakmak üzere ağ bağlantınızı kesmenizi gerektirebilir.
  • Yüksek kullanılabilirlik (“jk”), tek tek bileşenler arızalansa bile ağ kaynaklarının sürekli kullanılabilirliğini sağlayan bir ağ mimarisi tasarımını ifade eder.
  • Failover modları:
    • Aktif-Yedek, iBypass switch’i aracılığıyla bağlanan birincil aktif araç ve birincil araç arızası durumunda etkinleştirilen yedekli aktif olmayan araçlar olarak tanımlanır.
    • Aktif-Aktif, iBypass switch’i aracılığıyla seri olarak bağlanan yinelenen birincil aktif araçlar olarak tanımlanır.

Faydalı Linkler:

AİLE Parça Numaraları Hız Cihaz Başına Ağ Segmenti Medya Tipi
iBypass 100G

IBP100G-CH-AC,
IBP100G-CH-DC
(Kasa başına en fazla 2 Modül)

100G
1 ya da 2
Fiber

iBypass VHD
(End-of-Sale)

IBPVHD-CH-AC,
IBPVHD-CH-DC,
IBPVHD-CHONLYAC

10/1G
12 segment
SFP+/SFP
iBypass 40G
I2BP-40G-SR-50-Q
40G
1 Segment
Fiber
iBypass DUO

IBPDUO-1X10-SR,
IBPDUO-2X10-SR,
IBPDUO-1X10-LR,
IBPDUO-2X10-LR

10G/1G
1 ya da 2
Fiber

iBypass HD
(End-of-Sale)

IBP-8000,
IBP-8000-DC
(Kasa başına 4 Modüle kadar)

10/100/1G
8 Segmente Kadar
Bakır veya Fiber
iBypass 4th Gen.
IXBP-CU3
10/100/1G Bakır
1 Segment
Bakır