Viavi Ağ Performans İzleme Çözümleri

Viavi Ağ Performansı İzleme Çözümleri

VIAVI Solutions, ağ performansı ve son kullanıcı deneyimi yönetiminde lider bir firmadır ve DevNetSecOps için yüksek hassasiyetli tehdit detaylandırma ve maruziyet yönetimi sağlayıcısıdır. DevOps, daha önce bulunmamış maruziyetleri ortadan kaldırarak saldırganın bakış açısından bulut ortamlarını görebilir. NetOps, performans düşüşlerini tespit edebilir, sorunun kapsamını ve ciddiyetini değerlendirebilir ve sorun alanını belirleyebilir. SecOps, şüpheli trafikleri tespit edebilir, bir ihlal gerçekleştiğinde sistemde kalma süresini azaltabilir. Ayrıca VIAVI Observer ile performans sorunlarını ve tehditleri tanımlayıp, önceliklendirebilir ve giderebilirsiniz.

Observer Ürün Ailesi

Çeyrek asırdan fazla zamandır tüm odağı ağdan geçen haberleşme verilerini incelemek olan Observer ailesi, günümüzde Tolly Testi’nden 100 Gbps paket kayıpsız anlık veri kaydedebildiğini sertifikalaştırarak kanıtlamış olan başarılı bir yazılım ve donanım bütünüdür.

urunler

Ağ Performans Takip (Network Performance Monitoring) ürünü olarak bilinen Viavi Observer ailesi Observer Apex (Raporlama), Observer GigaStor (Kayıt ve Analiz) ve Observer GigaFlow (Gelişmiş Flow Takip ve Analiz) ürünlerinden oluşmaktadır. Gartner Raporları’nda Vizyoner ve Lider kısmındadır. Gartner kullanıcı yorumları kısmında 5 üzerinden 4,9 yıldız ortalamasına sahiptir.

VIAVI Observer, ağ ve güvenlik ekiplerini operasyonel mükemmelliği sağlamak için ihtiyaç duydukları performans ve tehdit görünürlüğü ile güçlendirmek için Son Kullanıcı Deneyim Puanını, kablolu veri yakalama ve zenginleştirilmiş akıştan yararlanır.

Viavi Observer GigaStor

Switch -Router- Firewall -Load Balancer gibi farklı noktalardan Viavi Observer Giga Stor’a iletilen kopya trafik, cihaz üzerinde aynı anda hem ham olarak kayıt edilir hem de üzerinde bulunan algoritmalarla trafiğiniz analiz edilir. Expert Console ara birimiyle nano saniye seviyesine kadar düşebilen zaman aralığı, programın sunduğu kolay arabirim ve uzman görüş kısmında üzerindeki algoritmalarla hazırlanan yorumlarla problemlerinizi tespit etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Dilerseniz üzerinde koşulları belirleyerek alarmlar oluşturabilir, dilerseniz trafiğin alındığı iki nokta arasında geçen süreyi hesaplamak gibi derinlemesine analizler gerçekleştirebilirsiniz.

ekran
Gigastor

Observer GigaStor ile ağınızda yaşanan sorunu bulmak için aynı sorunu tekrar yaşamanıza gerek yok! 256GB’dan 1.2PB’a varan disk kapasitesi ile zamanda istediğiniz ana geri dönebilir ve sorunlar tekrarlanmadan çözüme ulaşabilirsiniz.

Viavi Observer GigaStor broşürüne aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.viavisolutions.com/en-us/literature/observer-3d-gigastor-and-gigastor-m-brochures-en.pdf

Viavi Observer GigaFlow

GigaFlow, GigaStor’dan farklı olarak ham trafik yerine Flow bazlı olarak trafiği incelemektedir. Ağ yapılarında her noktadan trafik alınamayabilir, Viavi GigaFlow sayesinde bu kör noktaları görünür kılmak mümkün. Diğer Flow çözümlerinden farklı olarak Observer Giga Flow sadece Flow’u değil, SNMP, Kullanıcı Tespiti, Session ve Syslog bilgilerini de toplar. Bu bilgileri eşleştirerek uçtan uca kim hangi işlemi hangi switch üzerinden ve hangi firewall kuralından geçerek ulaşmış görebilmenizi sağlar.

gigaflow3

Gigaflow2

Basit arabirimi ile aradığınızı bulmak ve incelemek oldukça kolay. Üzerinde bulunan tehdit algılama sistemiyle olası tehditleri de tespit etmeniz mümkün. Görselde tek bir IP adresinin konuşulan tüm IP’ler ve trafik türlerini görebilmektesiniz. İster mevcut anı inceleyin, ister geçmişteki bir zaman aralığını.

Viavi Observer Apex

Apex, GigaStor ve GigaFlow’da kaydedilen verileri görebileceğiniz web arabirimidir. Apex üzerinde Site tanımlamanızı, Business Group oluşturmanızı (istenilen türlerde IP – Uygulama Gruplama) ve Custom Dashboard kısmında takip etmek istediğiniz metrikleri tek bir ekranda toplamanızı sağlar. Apex’in tıklama kolaylığında detaylı inceleme imkânı sunan arabirimi, paketleri bilgisayarınıza indirmeden session ve paket seviyesinde haberleşmeyi incelemenizi sağlar.

Viavi’yi rakiplerinden farklı kılan bir diğer özelliği ise Viavi’nin patentli Kullanıcı Deneyimi Skorlama (User Experience Score) algoritmasıyla 0-10 aralığında gerçekleşen puanlamaya tıklayarak sorunun kaynağının ne olduğunu tespit edebilmenizdir.

Tek tıkla tespit ettiğiniz sorunu, Uygulama Bağımlılık Haritası (On-Demand Application Dependency Mapping) ile detaylı incelemenizi ve sorunu hızlıca çözmenizi sağlar.

Kolay kullanım ve hızlı implementasyon süreçleriyle Viavi Observer Ailesi denediğinizde vazgeçemediğiniz yardımcınız olacak.

Viavi Observer Apex broşürüne aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.viavisolutions.com/en-us/literature/observer-apex-brochures-en.pdf