Keysight, hizmet sağlayıcıların ağ performansını, güvenilirliğini ve ölçeklenebilirliğini optimize etmelerine olanak tanıyan önde gelen bir ağ görünürlüğü çözümleri sağlayıcısıdır. Keysight’ın 5G ağ görünürlüğü platformu, abone metadatanın gücünden yararlanır, bu metadatanın içeriğinde abone kimlikleri, konum, performans ve ek veriler gibi ağ verilerini özetlemesi ve açıklaması verimlidir. Abone metadata, ağ trafiği hakkında daha derin bir anlayış sağlar ve yalnızca standart paket tabanlı görünürlüğü görüntülemekten kaynaklanmayan sorunları tespit etmeye yardımcı olur. Keysight’ın 5G ağ görünürlüğü platformu şu önemli yetenekleri sunar:

  • MEC ölçümü ve gelir payı doğrulama: Abone metadata kullanarak, MEC seviyesinde hiper ölçeklendirme sağlayıcıları ile hizmet sağlayıcıları arasındaki faturalandırma anlaşmalarını desteklemek için ağ veri iletim hızını ve gecikmeyi ölçmek için kullanılır.
  • Kullanıcı düzlem sorgulama optimizasyonu: Kullanıcı düzlem paket eşleme ile birleştirildiğinde, yalnızca önemli olan trafiği kullanıcı düzlemi paket izleme sorgu cihazlarıyla paylaşılabilirken, geri kalan trafiğin bilgisi veri havuzuna metadata açıklamaları ile paylaşılır.
  • KPI eşleme: Abone metadata kullanarak, KPI’ların korelasyonu ile abone sorunlarını daha derinlemesine teşhis edebilir, desenleri tanımlayabilir ve temel nedeni izole edebilirsiniz.

Keysight’ın 5G ağ görünürlüğü platformu esnek, özelleştirilebilir, ölçeklenebilir ve büyük miktarlarda abone metadata işleyebilir. Mevcut sorgular ve araçlarla entegre olabilir ve bulut-tabanlı 5G ağlarında kontrol düzlemi ve kullanıcı düzlemi verilerini alabilir. Keysight, mühendislik sınırlarını hızlı bir şekilde aşarak tasarım, emülasyon ve test zorluklarını çözerek en iyi ürün deneyimlerini oluşturmayı sağlar.