Piyasa besleme veri yönetimi
TradeStack
Yazılım Paketi

Gerçek Zamanlı İzleme İhtiyacı

Gerçek zamanlı piyasa verilerini kullanan veya taşıyan herhangi bir piyasa katılımcısı için veri akışlarının kalitesindeki bozulmanın hızla tespit edilmesi, önemli bir zorluktur. Piyasa verisi taşıma teknolojisi, temel olarak ağ katmanında herhangi bir hata düzeltme mekanizmasına sahip olmayan çok noktaya yayın (multicast) kullanımına dayanmaktadır. Bu, anahtar ticaret verilerini içeren herhangi bir paketin kaybedilip kaybedilmediğinin, kullanıcı son noktasındaki bir besleme işlemcisi sistemi tarafından geçirilene kadar tespit edilemeyeceği anlamına gelir.

TradeStack Özellikleri

TradeStack_Gap_Detection

Piyasa verisi eksik, duplicate veya sırasız olduğunda sıkıntı yaşamayın – gap tespiti sorunları otomatik olarak tanır ve hızlı çözüm için izleme araçlarına ve sistemlerine uyarı gönderir. Her piyasa verisi paketi bir sıra numarası içerir, bu sayede piyasa verilerinin eksiksiz, çoğaltılmış veya sırasız bir şekilde ulaşıp ulaşmadığını belirlemek için kullanılabilir.

 • Binlerce çoklu akış kanalını izlemek için yüksek kapasite
 • Eksik, çoğaltılmış ve sırasız paketleri içeren boşluk olaylarını tespit eder
 • TradeStream, Syslog veya SNMP mesajları aracılığıyla boşluk olaylarını aşağı akış yönetim sistemlerine bildirir
 • Yönetim sistemlerinin aşırı yüklenmesini önler, otomatik sıfırlama yetenekleri ile boşluk olaylarının normal işleme otomatik olarak devam etmesini sağlar.

TradeStack_Feed_And_Channel_Health

Kritik piyasa veri akışlarının sağlığını güvence altına almak işiniz için kritiktir. Veri akışı ve kanal sağlığı, piyasa veri akışlarında trafik eksikliğini tespit eder, böylece ağ işletim personeli, uygulama BT personeli tarafından uyarılmasını beklemeksizin hemen müdahale edebilir.

Trafik eksikliğini tespit eder – Hem Kanal hem de Veri Akışı seviyesinde.

High Res 2 1

Ağ mühendislerinin çeşitli piyasa veri istatistiklerini, trafik grupları, gap olayları ve kanal istatistikleri de dahil olmak üzere, geçmiş trafik desenlerini oluşturabilmeleri için pazar verisi metadatasını analiz araçlarına aktararak kapasite planlamasını geliştirin.

0.1 mikrosaniye çözünürlüğüne kadar yetenekli.

Microburst Graphic

Piyasa verisi içinde beklenmedik microburst’lerden muzdarip olmayın – microburst tespiti, sorunları otomatik olarak tanır ve hızlı çözüm için izleme araçlarına ve sistemlerine uyarı gönderir. Aynı anda birden çok çoklu akış beslemesinde microburst’ler meydana geldiğinde, toplam bant genişliği ağ yönetim araçlarını aşabilir. Microburst tespiti, bir dizi piyasa veri kanalını izleyerek ve belirli bir süre içinde toplam hacim kullanıcı tanımlı bir burst eşiğini aştığında uyarılar oluşturarak bu sorunu çözer. Bu izleme süreci ayrıca veri yol sorunları hakkında farkındalık sağlar ve ağdaki potansiyel kapasite sorunlarını belirlemede yardımcı olur.

Microburst tespiti, kullanıcı yapılandırması için esneklik sağlar ve aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • SNMP veya SysLog aracılığıyla uyarılar gönderir.
 • Kullanıcı tanımlı burst eşikleri.
 • İzlenecek piyasa veri kanallarının grupları (Trafik grubu).
 • Örnek aralıkları 100 mikrosaniye ile 1000 milisaniye arasında.

Subscription For Feed Updates

Veri akışları veya kanallarda değişiklikler meydana geldiğinde, izleme platformunuzun güncel kalmasından emin olabilirsiniz. 15.000’den fazla benzersiz kanal hakkında bilgi, özel bir DTSP (Decoder Trading Subscription Packet) kaynak dosyası içinde güncel tutulur. Finansal piyasalar veri akışlarını ekler veya değiştirirse, DTSP dosyasındaki dekoderler ilgili şekilde güncellenir. Veri akışı güncellemeleri için düzenli olarak güncellenen DTSP kaynak dosyalarını indirip yükleyerek yeni veri akışları ve kanalların yanı sıra mevcut olanlardaki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • 15.000’den fazla önceden programlanmış Borsa adresinin değişikliklerini yönetir.
 • Her 1-2 ayda bir yeni dekoderle güncellenmesi kolaydır (donanım sürümüne bağlı değildir).

ATI Subscription Graphic

Piyasa veri akışınızı yapılandırma, analiz etme ve yönetme zahmetinden kurtulun. TradeStack, çoğu çözümün gerektirdiği yönetim yükü olmadan sorunlara haberdar olmanız ve yanıt vermeniz için birçok güçlü yetenek sunar. Piyasa veri izleme yapılandırma işini ve insan hatalarını ortadan kaldırın. TradeStack, çoklu IP adresini otomatik olarak doldurur ve veri akış kanallarının port çiftini sağlar, böylece herhangi bir şeyi aramanıza gerek kalmaz. Sorunları gidermek, iş için doğru araçlara sahip olduğunuzda çok daha kolaydır. TradeStack, tüm olayları doğru zaman damgalarıyla ayrıntılı olarak açıklar ve ilgi çekici olayları hızla bulmanızı sağlayan güçlü bir syslog görüntüleyici sunar. CLI’larla zaman kaybetmeye gerek yok, TradeStack’in arayüzü tamamen GUI tabanlıdır, bu da araçlarınıza yönlendirme kuralları oluşturmak için yalnızca işaretleyip tıklamanız gerektiği anlamına gelir.

 • 15.000’den fazla önceden programlanmış Borsa adresi
 • Hızlı arama ve ilgi çekici olaylar için basit bir arayüz sunan güçlü syslog görüntüleyici
 • Point-and-click kanal ağaçları aracılığıyla basit seçimler, mekanlar, veriler ve kanallar.

Temel Özellikler

Piyasa Veri Akışı İzleme Kapasitesi

40G

İzlenen Maksimum Multicast Yayın Kanalı Sayısı

1024

Veri Akışı ve Kanal Sağlığı

Trafik eksikliğini tespit eder

Görünürlük Platformunuzu Bulun

NetStack

Güçlü filtreleme, aggregation, replication ve daha fazlası – görünürlük için altın standart.

PacketStack

Akıllı paket filtreleme, manipülasyon ve taşıma

SecureStack

Güvenli trafik için optimize edilmiş kullanım

AppStack

Bağlama duyarlı, imza tabanlı uygulama katmanı filtreleme

MobileStack

Mobil taşıyıcıların gelişmiş 5G paket çekirdeği için özelleştirilmiş görünürlük zekası.

Öne Çıkan Kaynaklar

Finans Sektörü için Önemli Ağ Görünürlüğü Kullanım Örnekleri

Finans Sektörü için Önemli Ağ Görünürlüğü Kullanım Örnekler
Gecikmeyi ve Ticaret Kârlılığı Üzerindeki Etkisini Anlamak

Gecikmeyi ve Ticaret Kârlılığı Üzerindeki Etkisini Anlamak
Dijital Bankacılık ve Finansal Ağ Çözümleri

Dijital Bankacılık ve Finansal Ağ Çözümleri

 

Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin

İhtiyaçlarınıza uygun bilgi ve çözümler sunmak için buradayız. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.