Sandvine

DemSistem Dijital Dönüşüm

Network İzleme Çözümleri Neden Şirketler İçin Stratejik Değer Taşır?

Network İzleme Çözümleri Neden Şirketler İçin Stratejik Değer Taşır? 528 303 Demsistem

Pandemi ile değişen ve dönüşen bireysel ve kurumsal yaşamlarımız çalışmaya devam etmek, sosyalleşmek ve yaşama uyum sağlamak için dijitalleşti. Teknoloji bu anlamda vazgeçilmez parçamız haline geldikçe dijital yaşam farkındalığımız da önemli ölçüde arttı. Kurumlar aniden fiziksel çalışma alanlarını evlere, mobil araçlara taşıdılar ve bu zorunlu taşıma bir anlamda çalışma şekillerimize de yön verdi. Evlerden, kafelerden, ortak alanlardan da iletişim kurabildiğimiz, hatta istenirse çok da verimli çalışabildiğimiz de bazı firmalarca keşfedildi.

Peki çalışanların birbirine internet ile bağlandığı bu zamanda sanal şirket internet /networkhattınızda neler oluyor, izleyebiliyor musunuz?

Network trafiği izleme çözümleri ile canlı internet trafiğinizi en ince detaylarına kadar izleyebilirsiniz. Kullanıcı davranışlarını, uygulamaların kalitesini, lokasyonlardaki kırılımlara ve hatta kullanılan cihazlara göre detaylı izleyip, analiz edebilirsiniz. Ağınızda önemli olanı görerek, yavaş uygulamaları ve kişileri hatta gereksiz verileri filtreleyerek etkin stratejik kararalar alabilirsiniz.

2024 yılında neredeyse çalışma alanlarının %60’nın evden ve mobil alana taşınacağı öngörülüyor. Peki alt yapınız ve network güvenliğiniz bu artış için yeterli mi? Bu çözüm neden stratejik değer taşıyor? Başarıya doğru giden hedefleri belirlemeniz ve doğru adımları atmanız için alacağınız stratejik kararlar somut, gerçek ve güvenilir verilerin gözlenmesiyle anlamlı olur. Her şeyden önce mevcut tabloyu detaylı görebilmek öngörünüze önemli ölçüde yön verir. İnternetin artık iyice şifrelendiği, gizlendiği, kullanımın arttığı ve artacağı önemli işlerin, personellerin sanallaşmaya başladığı bu dönemde bu çözümün faydalarını size sorularla biraz daha anlatarak netleştirelim.

 • Çalışanlarınız hangi uygulamaları, hangi cihazlar, ne kalitede ve nereden kullanıyor? Tüm bunların birbiriyle ilişkilendirildiği durum raporlarını görebilir miyim?
 • Kullandıkları uygulamaların verimliliği tespit edilir mi. Yatırım yaptığınız uygulama yeterince sağlıklı çalışıyor ya da kullanılıyor mu?
 • İstediğiniz gibi çalışmayan uygulamaların neden sorun çıkardığı ya da yavaş çalıştığı ya da sorunun kaynağı net olarak anlaşılır mı?
 • Hangi saatlerde internet trafiği en verimli ya da en verimsiz?
 • En popüler uygulamalar, en az kullanılan uygulamalar nedir?
 • Farklı lokasyondaki çalışanlarımız uygulamaları nasıl deneyimliyor?
 • Şirket için önemli kullanıcı, uygulamaları önceliklendirebilir miyim?
 • Bant genişliği fazla mı, daha etkin kullanabilir miyim?
 • Önceliklendirme ile gelen aktif adil bant genişliği paylaşımı network alt yapımı alım kararlarımı etkiler mi?
 • İçeriği uygunsuz ya da gereksiz uygulamaları filtreleyebilir miyim ya da bunları yavaşlatmak, engellemek mümkün mü?
 • Kullanıcı cihazlarını yada uygulamalarını görmek olası bir iş ortaklığına yön verebilir mi?
 • Kullanıcıların etkinliği, verimliliğini anlamak performans artışına değerli katkı sunar mı?
 • Network tanısını hızla koyarak, network optimizasyonu sağlar mıyım? Makine öğrenimlerinin katkısını alarak iş gücünü daha değerli görevlere taşıyabilir miyim?
 • Trafiği canlı izleyebilir miyim, zenginleştirilmiş raporları var mı. Alarmlarla uyarı alabilir miyim?
 • Peki en önemlisi tüm bu verilere güvenebilir miyim yani bu veriler ne kadar güvenilir?
 • Ayrıca bunları kolayca izleyecek raporlar var mı, grafiksel çizim ve çözümler var mı?

Demsistem olarak, yeni nesil network ürünlerini yurtdışında takip ediyor ve konusunda önemli yol kat etmiş firmalarla iş ortaklığı yapıyoruz. Bu anlamda konusunda lider iş ortağımız Sandvine’nın canlı trafiği izleme çözümü yukarıdaki soru ve sorunların hepsine cevap veriyor.

Sandvine’ı özellikle ayıran nokta ise Dünyada servis sağlayıcıların %70’inde aktif olarak çalışarak şu anda bu çözümün hizmetini vermesidir.Sandvine’nın çözümleri şu anda 100’ün üzerinde ülkede kullanılıyor ve 2,5 milyar üzerinde kullanıcı çözümün içinde yer alıyor. Hatta Dünyada en iyi 20 servis sağlayıcıdan 12’si de bu çözümü farklı versiyonları ile kullanıyor.

Dolayısı ile verilerinin güvenilirliği, ölçümlenebilirliği ve netliği konusunda neredeyse %95-98 doğrulukla hizmet veriyor. Hedefleri ise %0 hata ile çalışmak.

Trafiği sınıflandırma konusunda fark yaratan Sandvine, kendi geliştirdiği zenginleştirilmiş algoritmaları haftalık uygulama SSL imza güncellemesi, makine öğrenim dilini ve tabiki yılların verdiği tecrübe ile bu hizmeti müşterilerine sağlıyor.

Canlı internet trafiği izleme çözümleri hakkında daha fazla bilgi almak için Demsistem web sitesini ziyaret edebilirsiniz, sales@demsistem.com adresine mail gönderebilir, görüşme yapabilir, hatta ürünün ücretsiz demosunu talep ederek deneyimleyebilirsiniz.

Ürün hakkında detaylı bilgiye ve ürünün broşürüne ulaşmak için tıklayınız……