Sandvine

Akıllı Trafik Yönetim Çözümü

Network görünürlüğü, kontrolü ve yönetimi sağlama

Sandvine Aktif Ağ Zekası ile kurumların ağlarını global standartlarda işletmelerine yardımcı olur, makine öğrenimi analitiği ve kapalı-devre otomasyon kullanarak network davranışlarını gerçek zamanlı olarak tespit eder ve bunlara adaptasyon sağlar. Sandvine tarafından ortaya konan detaylı veriler sayesinde Kurumlar, kendi ağlarıyla ilgili daha hızlı ve daha etkin kararlar almalarına olanak tanıyan, tek bir üretici tarafından sağlanan akıllı ve otomatik bir platformun gücüne sahip olmaktadırlar.

100’ün üzerinde ülkede 160’dan fazla ana servis sağlayıcı ve 500’den fazla kurum içinde yer alan 2,5 milyar ağ kullanıcısı ağ zekası yenilik lideri ve iş ortağı olarak Sandvine ile çalışıyor. Sandvine’ın Aktif Ağ Zekası, bulut-şifreleme-internet fenomenleri dahil olmak üzere, bir sonraki ağ dönüşüm dalgasına güç veriyor.

Sandvine’ın Akıllı Trafik Yönetim (ITM-Intelligent Traffic Management) çözümü gücünü endüstrinin en gelişmiş uygulama trafik tespit ve yönetim teknolojisinden alır. Kurumlara sunulan faydalar aşağıda özetlenmiştir:

  • Kritik iş uygulamalarının performansını arttırır, üretkenliği canlandırır
  • Gelişmiş trafik yönetimi, ileri seviye QoE (Quality of Experience) ve network kaynak yönetimi optimizasyonu sağlar, böylece bölüm &iş hedeflerinizi destekler
  • Şifreli uygulama trafiklerinin tam kontrolüne olanak tanır (makine öğrenmesi destekli trafik sınıflandırma teknolojisine teşekkürler!)
  • Azalan destek aktiviteleri sayesinde işletme maliyetlerinizi azaltır

Akıllı Trafik Yönetim (ITM) çözümü, network optimizasyonu için gerekli tüm paket işleme kabiliyetlerini sağlayan Sandvine’ın Trafik İşleme Platformu’nu temel alır. Hiper ölçekli trafik sınıflandırma ve yönetim sistemiyle kurumların kaşılaştıkları şu zorluklar başarıyla adreslenir:

  • Şifreleme – azalan trafik görünürlüğü
  • Uygulama performanslarındaki düşüş
  • Siber güvenlik tehditleri

Akıllı Trafik Yönetim (ITM) çözümü, kurumların yüksek bant genişliğine ihtiyaç duyan uygulamalar, hızla artan içerik paylaşımları ve video içerikleri gibi nedenlerle logaritmik olarak artan trafik hacimlerini yönetmelerine yardım eder. Kurumların detaylı trafik yönetim politikaları (uygulama, cihaz, lokasyon, QoE bazlı) devreye alabilmeleri için kendi sınıfında lider olan trafik sınıflandırma ve bağlamsal farkındalık kabiliyetlerini sağlar.

VoIP, VPN, Video akışı, P2P gibi şifreli trafikleri tespit etmek için farklı teknikler kullanır. İlave olarak, çeşitli URL ve IP adreslerinin sınıflandırılması için veri tabanları içeren Content Logic ile Akıllı Trafik Yönetim (ITM) çözümünün kabiliyetleri arttırılabilir.

Sandvine

Sandvine

Görünürlük

 Sandvine’ın Sınıflandırma Motoru benzersiz trafik sınıflandırma ve yönetim olanağı tanıyan en ileri trafik imzası tanıma teknolojisi sağlar. İleri makine öğrenmesinden güç alan Sınıflandırma Motoru karar ağaçları, Bayes ağları ve Gradyan güçlendirme gibi çoklu teknikler kullanır. ContentLogic ile ayrıca kabiliyetleri güçlendirilebilir.

Kontrol

Akıllı Trafik Yönetim (ITM) çözümünün her uygulama için ayrı tahsis edilmiş ve azami kullanım oranı gibi çok katmanlı politikaları sayesinde daha etkin trafik kontrolü ve kaynak yönetimi gibi aksiyonlar mümkün hale gelir. ITM’in granüler trafik şekillendirme ve ağırlıklı adil kuyruklama (weighted fair queuing)kabiliyetleri ağ yöneticilerine tahmin edilebilir ağ performansı & uygulama bazlı QoE sağlayanağve uygulama politikalarını devreye alma imkanı verir.

Yönetim

Farklı ölçekteki tüm işletmeler için geçerli olmak üzere (tek veya çok lokasyonlu), Akıllı Trafik Yönetim çözümü QoE & network kaynaklarını işinizin önceliklerine göre ayarlar. Sandvine’ın merkezi yönetim (OAM) platformu olan “Elements” sayesinde tek lokasyon veya dağıtık çok lokasyon (şube/ofis) için kurulum, konfigürasyon ve günceleme işlemleri basitleştirilmiş durumdadır. Trafik politikalarının tanımlanması, gerçek zamanlı istatistik bilgilerinin gözden geçirilmesi ve bantgenişliği tahsis yönetimi, QoE ve güvenlik hususlarının geçmişe dönük raporlanabilmesi için LiveView üzerinden ara yüz sağlanmıştır.

Sandvine Sınıflandırma Motoru Flow bazlı Raporlama
Politika tabanlı Trafik Yönetimi HTTP Header Zenginleştirme
İleri Paket Kuyruklama ContentLogic (opsiyonel)
Olay bazlı Tetikleme BGP Entegrasyonu (opsiyonel)
Gerçek zamanlı LiveView Sorgu Motoru IPFIX Gönderimi (opsiyonel)

Sandvine

Sandvine Kurumsal Çözümler

Sandvine, Kurumlara bu zorlukların üstesinde gelebilmeleri için akıllı trafik yönetimi (intelligent traffic management) çözümü sağlıyor. Telekomünikasyon endüstrisinde global ölçekte yaygın bir şekilde kullanılan Aktif Ağ Zekası (Active Network Intelligence) derin tecrübesini kamu kurumlarının, eğitim enstitülerinin ve finans, perakende, üretim ve ulaştırma & konaklama sektörlerinin dijital dönüşümlerinin kuvvetlendirilmesi için hizmete sunuyor:

Küçük ve orta ölçekli işletmeler, büyük kurumlar ve eğitim enstitüleri, Sadvine’in sağladığı  eyleme geçirilebilir görüler sayesinde mobil ve sabit veri kullanım maliyetlerini düşürebilir, kullanıcılarını koruyabilir ve üretkenliklerini arttırabilirler. Cihazlar üzerine herhangi bir uygulama kurmadan ve kapsamlı Bilgi Teknolojileri deneyimi olmaksızın bunu gerçekleştirmek mümkündür.

Şifrelemele nedeniyle trafik görünürlüğündeki azalış kurumların önüne çıkan diğer bir zorluk. TLS 1.3, QUIC ve DNS over HTTPS (DoH) protokollerinin yaygınlaşmasıyla DPI teknolojisi tarafından kullanılan “metadata” kaybolmakta, bu da uygulama ve QoE (Quality of Experience) görünürlüğünü limitlemektedir.  Sandvine bu zorluğun aşılması için makine öğrenmesi yeteneğine sahip ileri trafik sınıflandırma kabiliyetleri ile global ölçekte kabul görmüş üst seviye çözümler sağlamaktadır. Uygulama imzaları oluşturulmasındaki hız ve kalite Sandvine için önemli bir ayrıştırıcıdır. Binlerce internet uygulaması eklenecek şekilde haftalık güncelleme gerçekleştirilmekte, bu sayede şifreli ve bilinmeyen trafiğin sınıflandırılması için yaklaşık %98 doğruluk seviyesine ulaşılmaktadır.

Sandvine