Sandvine

Akıllı Trafik Yönetim Çözümü

Sandvine Aktif Ağ Zekası ile kurumların ağlarını global standartlarda işletmelerine yardımcı olur, makine öğrenimi analitiği ve kapalı-devre otomasyon kullanarak network davranışlarını gerçek zamanlı olarak tespit eder ve bunlara adaptasyon sağlar. Sandvine tarafından ortaya konan detaylı veriler sayesinde Kurumlar, kendi ağlarıyla ilgili daha hızlı ve daha etkin kararlar almalarına olanak tanıyan, tek bir üretici tarafından sağlanan akıllı ve otomatik bir platformun gücüne sahip olmaktadırlar.

100’ün üzerinde ülkede 160’dan fazla ana servis sağlayıcı ve 500’den fazla kurum içinde yer alan 2,5 milyar ağ kullanıcısı ağ zekası yenilik lideri ve iş ortağı olarak Sandvine ile çalışıyor. Sandvine’ın Aktif Ağ Zekası, bulut-şifreleme-internet fenomenleri dahil olmak üzere, bir sonraki ağ dönüşüm dalgasına güç veriyor.

Sandvine Türkiye

Intelligent Traffic Manager

Görünürlük

Sandvine’ın Sınıflandırma Motoru, ileri makine öğrenmesiyle güçlendirilmiş bir teknoloji kullanarak benzersiz trafik sınıflandırma ve yönetim imkanı sunar. Ayrıca, karar ağaçları, Bayes ağları ve Gradyan güçlendirme gibi çeşitli teknikleri içerir ve ContentLogic ile yetenekleri artırılabilir.

Kontrol

Her uygulama için ayrı tahsis edilmiş çok katmanlı politikaları sayesinde daha etkin trafik kontrolü ve kaynak yönetimi sağlar. ITM’nin granüler trafik şekillendirme ve ağırlıklı adil kuyruklama kabiliyetleri, ağ yöneticilerine tahmin edilebilir ağ performansı ve uygulama bazlı QoE sağlama imkanı verir.

Yönetim

ITM çözümü, işletmelerin önceliklerine göre QoE ve ağ kaynaklarını düzenler. Sandvine’ın "Elements" platformu, kurulumu basitleştirir. LiveView arayüzü, trafik politikalarını tanımlama, gerçek zamanlı istatistikler, bant genişliği tahsis yönetimi, QoE ve güvenlik konularında geçmişe dönük raporlama sunar.

ITM Deployment

Öne Çıkan Özellikler

Sandvine Sınıflandırma Motoru

Şifrelemelere rağmen uygulamaları tanımlamak için makine öğrenimini kullanır.

Policy-based Trafik Yönetimi

Asimetrik trafik kontrolü, dağıtılmış trafik şekillendirme ve filtreleme, trafik akışı sınıflandırması ve önceliklendirme, trafik izleme ve paket yeniden yazmayı içerir.

Advanced Packet Queuing

Daha esnek trafik yönetimi politikaları sağlamak için paralel kuyruklama dahil, öngörülebilir delay ve jitter sağlayarak kuruluşların iş ve müşteri beklentilerini karşılamasına olanak tanır.

Event-based Triggers
DoS/DDoS saldırılarını algılayarak, bağlantı sınırlarını, trafik şekillendirmeyi ve filtrelemeye dayalı olayları dinamik bir şekilde etkinleştirin ve bu duruma yanıt olarak politikayı otomatik olarak uygulayın.
Gerçek Zamanlı LiveView Sorgu Motoru
QoE, ağ tıkanıklığı ve ağ güvenliği sorunlarını yönetmek için gelişmiş gerçek zamanlı adli analiz sağlar.
Flow Bazlı Raporlama
Gerçek zamanlı QoE güncellemeleri sağlayarak birçok parametre üzerinde gerçek zamanlı ve geçmişe yönelik raporlama sağlar.
HTTP Header Zenginleştirme
Gelişmiş layer 7 yetenekleri sunmak için durum farkındalığından (stateful awareness) yararlanma.
ContentLogic
İsteğe bağlı olarak, web istihbaratı, reklamcılık ve filtreleme için internet web sitelerini (URL’ler) ve IP adreslerini çoklu veritabanı kategorizasyonu ile sınıflandırma, trafik sınıflandırma doğruluğunu artırır.
BGP Entegrasyonu
İsteğe bağlı olarak, Peering ve CDN görünürlüğünü sağlar, AS yoluna dayalı trafik şekillendirme, Origin-AS ve Transit analizi için QoE (Kullanıcı Deneyimi) metrik desteği sunar.
IPFIX Export
İsteğe bağlı olarak, L7 uygulama tanımlama, HTTP başlık bilgisi, trafik şekillendirme istatistikleri vb. ile zenginleştirilmiş flow kaydı gönderimini sağlar.

Dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlar birbiriyle rekabet eden iki sorunla karşı karşıyadır: artan BT harcamaları ve iş açısından kritik uygulama performansının düşük olması nedeniyle azalan kullanıcı verimliliği. Sandvine’ın Intelligent Traffic Manager’ı, doğru trafik görünürlüğünü detaylı ağ trafiği kontrolü ile birleştirerek kurumların ağ maliyetlerini optimize etmelerini sağlarken iş açısından kritik uygulama performansı ve kullanıcı deneyimini de garanti altına alır.

Sandvine Kurumsal Çözümler

Sandvine, Kurumlara bu zorlukların üstesinde gelebilmeleri için akıllı trafik yönetimi (intelligent traffic management) çözümü sağlıyor. Telekomünikasyon endüstrisinde global ölçekte yaygın bir şekilde kullanılan Aktif Ağ Zekası (Active Network Intelligence) derin tecrübesini kamu kurumlarının, eğitim enstitülerinin ve finans, perakende, üretim ve ulaştırma & konaklama sektörlerinin dijital dönüşümlerinin kuvvetlendirilmesi için hizmete sunuyor:

Küçük ve orta ölçekli işletmeler, büyük kurumlar ve eğitim enstitüleri, Sadvine’in sağladığı  eyleme geçirilebilir görüler sayesinde mobil ve sabit veri kullanım maliyetlerini düşürebilir, kullanıcılarını koruyabilir ve üretkenliklerini arttırabilirler. Cihazlar üzerine herhangi bir uygulama kurmadan ve kapsamlı Bilgi Teknolojileri deneyimi olmaksızın bunu gerçekleştirmek mümkündür.

Şifrelemele nedeniyle trafik görünürlüğündeki azalış kurumların önüne çıkan diğer bir zorluk. TLS 1.3, QUIC ve DNS over HTTPS (DoH) protokollerinin yaygınlaşmasıyla DPI teknolojisi tarafından kullanılan “metadata” kaybolmakta, bu da uygulama ve QoE (Quality of Experience) görünürlüğünü limitlemektedir.  Sandvine bu zorluğun aşılması için makine öğrenmesi yeteneğine sahip ileri trafik sınıflandırma kabiliyetleri ile global ölçekte kabul görmüş üst seviye çözümler sağlamaktadır. Uygulama imzaları oluşturulmasındaki hız ve kalite Sandvine için önemli bir ayrıştırıcıdır. Binlerce internet uygulaması eklenecek şekilde haftalık güncelleme gerçekleştirilmekte, bu sayede şifreli ve bilinmeyen trafiğin sınıflandırılması için yaklaşık %98 doğruluk seviyesine ulaşılmaktadır.

Sandvine 05 1