Performance Monitoring
Sentetik APM ve NPM araçları ile ağları ve uygulamaları proaktif olarak izleyin

Sentetik İzleme ile Kesintileri En Aza İndirin

Sentetik ağ performansı izleme (NPM) ve uygulama performansı izleme (APM) araçları gerçek dünya trafiğini simüle eder ve ağlar, web siteleri ve uygulamalardaki yanıt sürelerini izler – böylece sorunları kullanıcılar onlarla karşılaşmadan önce bulabilirsiniz.

Hawkeye Menu Transparent

Hawkeye

Gerçek dünya uygulama trafik simülasyonuna dayalı yapay NPM ile ağ performansını kontrol altına alın. Keysight Hawkeye, gerçek zamanlı kullanıcı deneyimini ölçer, yerinde veya uzaktaki altyapılar üzerinde dağıtılmış testler yapar ve otomatik aralıklı testlerle sorunları önceden tespit eder. Hawkeye ile anında düzeltmeleri doğrulayabilir ve günün saatine ve haftanın gününe göre trafik ve davranış trendlerine dayalı ağ trendlerini takip edebilirsiniz.

Eggplant Monitoring

Eggplant Monitoring

API, FTP, e-posta ve iki faktörlü kimlik doğrulaması dahil olmak üzere karmaşık, çok aşamalı kullanıcı etkileşimlerini simüle ederek son derece doğru uygulama performansı izleme sağlayın. Yapay bir APM aracı olan Keysight Eggplant Monitoring, web sitenizi tarar ve gerçek dünya kullanıcı davranışlarını taklit eder, bu da yükleme süreleri, indirme hızları ve gecikme süreleri gibi ana performans göstergeleri (KPI’lar) karşısında deneyim kalitesini (QoE) ölçmenizi sağlar.

PacketBoi Screenshot
Videoyu oynat

Sentetik İzleme nedir?

Gerçek kullanıcı izleme (RUM) araçlarının aksine, canlı ağ ve uygulama trafiğine dayanan, yapay izleme araçları simüle edilmiş uygulama trafiği üretir, bunu ağınız ve uygulamalarınız boyunca gönderir ve hedefine ulaşması ne kadar sürdüğünü ölçer. Sürekli test etme, ağ operasyonları ve uygulama teslimat ekiplerinin çeşitli koşullar altında QoE ve hizmet kalitesini (QoS) izlemelerini sağlar — bu da onların hizmet düşüşlerini, ağ/uygulama gecikmelerini veya darboğazları belirlemelerine yardımcı olur.

Sentetik APM ve NPM Araçları ile Neler Yapabilirsiniz?

Ağ Gecikmesini Önleyin ve Tutarlı QoS’u Sağlayın


Darboğazlar, gecikme, Wi-Fi sorunları ve diğer zor belirlenen sorunların ağ hizmetlerini (birleşik iletişimler, VoIP, SaaS ve iş uygulamaları gibi) ve performansı zedelemesine izin vermeyin. Hawkeye, ağ performansını izler, sorunları izole eder ve gerçek dünya trafik yükleri, etkileşimleri ve uygulama karışımlarını taklit eden planlı doğrulama testleri çalıştırarak sorunları önceden algılar. Yapay zeka destekli aykırı değer tespiti ve pass/fail metrikleri, sorun giderme önceliklerinizi belirlemenize yardımcı olurken, adım adım analiz, kök neden analizi yapmayı ve sorunlu alanları gidermeyi kolaylaştırır.

Tüm Mobil Kullanıcılar için Tutarlı Bir Deneyim Sağlayın

Mobil uygulamalar ve web sitelerinde QoS’u sürdürmek, geleneksel uygulama performans izlemenin ötesinde bir anlam taşır. Bu, cihazlar, işletim sistemleri ve daha fazlası dahil olmak üzere geniş bir değişken yelpazesini yönetmeyi gerektirir. Eggplant Monitoring, Apple ve Android ortamlarında ekran çözünürlüğünü, yükleme ve indirme hızlarını, ve ağ gecikmesini taklit eder — bu da tüm erişilebilir sistemler, web siteleri ve uygulamalar arasında tutarlı mobil deneyimler ve işlevsellik sağlamanızı mümkün kılar.

Çekirdekten Uca Hizmet Kalitesini Hızla Sorun Giderin ve Optimize Edin


Karmaşık topolojilerin ve görünmeyen noktaların, dağınık hibrit ağlar boyunca QoS’u sürdürme yeteneğinizi etkilemesine izin vermeyin. Temel bilgi işlem kaynakları ve iş yükleri buluttan ağın ucuna doğru kaydıkça, ağ operasyon ekipleri performans düşüklüklerini tespit etmek ve kök nedenlerini izole etmek için yapay NPM araçlarına ihtiyaç duyarlar. Donanım ve yazılıma dayalı çeşitli ağ uç noktaları ile Hawkeye, çekirdekten uca kadar hizmet kontrolleri gerçekleştirebilir. Aynı zamanda, node-node trafik görselleştirmeleri sorun gidermeyi hızlandırır ve truck rolls’u en aza indirir.

Web Sitelerini ve Uygulamaları Kullanıcılarınızın Bakış Açısından İzleyin


Büyük JavaScript dosyaları, sıkıştırılmamış resimler ve videolar gibi web tabanlı performans düşüklüklerini en aza indirin. Eggplant Monitoring, kullanıcı davranışlarını taklit eder ve web siteleriniz ve uygulamalarınız boyunca yükleme sürelerini, indirme hızlarını ve diğer UX ile ilgili performans metriklerini sürekli olarak test eder. Müşteri yolculuklarını görselleştirmek, darboğazları belirlemek ve optimizasyon fırsatlarını tespit etmek için istemci tarafı faktörlerini (yeniden deneme mantığı ve değişken parametreleme) ve API, mobil, FTP ve iki faktörlü kimlik doğrulaması gibi backend etkileşimlerini simüle edin.

Uygulama ve Ağ Performansı İzleme
SSS

Network Performance Monitoring (NPM) Nedir?
Ağ performansı izleme (NPM) araçları, belirli bir ağın performansını, kullanılabilirliğini ve hizmet kalitesini görselleştirmenizi, izlemenizi, sorun gidermenizi ve en üst düzeye çıkarmanızı sağlar.

Bu araçlar iki şekilde çalışır: canlı ağ trafiğini raporlamak veya sentetik trafik oluşturmak ve bunu ağ üzerinden çeşitli donanım veya yazılım tabanlı uç noktalara göndermek. Bu araçlar sıklıkla paket kaybı, jitter, delay, yanıt süresi ve ortalama görüş puanı gibi kritik ölçümleri ve KPI’ları görüntüler. Yapay zeka veya makine öğrenimi kullanan son derece görsel, gerçek zamanlı bir gösterge tablosu, ağ operasyon ekiplerinin aykırı değerleri ve takip edilmesi gereken potansiyel sorunları belirlemesini kolaylaştırır.
Application Performance Monitoring (APM) Nedir?
Uygulama performansı izleme (APM) araçları, BT personelinin ve DevOps ekiplerinin kurumsal ve müşteriye yönelik uygulamaların kullanıcıların beklenen performans, güvenilirlik ve kullanıcı deneyimi (UX) hedeflerini karşılamasını sağlamasına olanak tanır.

APM araçları genellikle iki kategoriden birine girer: gerçek kullanıcı izleme (RUM) veya sentetik izleme. RUM platformları, gerçek uygulama kullanıcılarından elde edilen trafik metriklerini ve performans kontrollerini yakalayıp raporlayarak kullanıcı deneyimi ve performans hakkında gerçek zamanlı içgörüler sağlar. Buna karşılık, sentetik izleme araçları, çeşitli koşullar ve senaryolar altında uygulama performansını karşılaştırmak için kullanıcı etkileşimlerini taklit ederek operasyon ekiplerinin olası darboğazları daha hızlı tespit etmesini ve gidermesini sağlar.
Synthetic Monitoring Nedir?
Geleneksel izleme araçları, bazen pasif veri olarak da adlandırılan gerçek trafik verilerine dayanır. Sentetik izleme (aktif izleme) araçları simüle edilmiş uygulama trafiği oluşturur, ağınıza enjekte eder ve temel performans göstergelerini yakalar. Simülasyonları çalıştırmak, ağınızın performansını çeşitli koşullar altında gözlemlemenizi ve performansın beklentileri karşılamadığı yerleri not etmenizi sağlar.

Süreç aktiftir çünkü her simülasyonda uygulamaların türünü ve karışımını ve trafik hacmini siz kontrol edersiniz. İzleme aracınız canlı trafiğe bağlı olmadığından, performans sorunlarını önceden tahmin edebilir ve olası düzeltmelerin etkisini test edebilirsiniz. Pasif ve reaktif olmaktan proaktif olmaya geçersiniz.
Sentetik İzleme Araçlarını Nasıl Kullanabilirsiniz?
Sentetik izleme, SD-WAN, dağıtılmış birleşik iletişim, bulut uygulamaları veya Microsoft Teams veya Zoom gibi ses ve video hizmetlerini dağıtmadan önce ağ hazırlığını değerlendirmek için mükemmeldir. Bu araçlar yanıt süresini, kalitesini veya gecikme süresini ölçmek için simüle edilmiş trafiğe dayandığından, canlı yayına geçmeden önce performansı tahmin edebilir ve darboğazları belirleyebilirsiniz. Dahası, sektör lideri araçların çoğu bir uygulama imzaları kitaplığı sunar; bu da tam olarak beklediğiniz trafik türüyle son derece doğru testler oluşturmanıza ve talepteki değişiklikleri modellemek için hacmi değiştirmenize olanak tanır.

Esnek bir izleme platformu, dağıtılmış ağınızdaki çeşitli uç noktalardan gelen trafiği simüle etmenizi sağlar, böylece çok çeşitli çalışma senaryolarında performansı ölçebilirsiniz. Dağıtılmış bir ağda node’dan node’a bağlantıları test edebilir, bulut tabanlı uygulamaları kullanarak son kullanıcı deneyimini doğrulayabilir veya büyük ölçekli ağ dağıtımlarının piyasaya sürülmeye hazır olduğundan emin olabilirsiniz.

Kurulum öncesi ve canlı ağ değerlendirmelerine ek olarak, QoS’u proaktif olarak korumak için sürekli aktif izlemeyi de kullanabilirsiniz. Günlük simülasyon sonuçlarının izlenmesi, normdan sapmaları belirlemeyi kolaylaştırır ve performansın minimum hizmet seviyelerinin altına düştüğü zaman erken bir gösterge sağlar.